ניהול הנורמליות החדשה – ייעוץ לארגונים

בתקופת הסגרים עובדים הופרדו מהמנהל ומחבריהם ליחידה ועבדו מהבית או נשלחו לחל”ת. גם עם סיום מדיניות הסגרים, מקומות רבים ממשיכים להעסיק את העובדים מבתיהם כל הזמן, חלק מהזמן או במשמרות בהן הם פוגשים רק חלק ממי שעבדו איתם קודם ולעתים אינם פוגשים כלל את המנהל המשובץ במשמרת אחרת. בעוד שחלק מהעובדים הוגדרו כחיוניים ומילאו את כל משימות היחידה, חבריהם ליחידה נשלחו הביתה, נותרים להבין כי מנהליהם אינם רואים בהם חיוניים, ועם התחושה הזו הם שבו לעבוד.

עם חלוף הזמן ניתן לראות יותר ויותר  תופעה שניתן לקרוא לה “התנתקות ארגונית” (organizational detachment). להתנתקות הארגונית ניתן למצוא דוגמאות רבות: לאחר שעובדים רבים עבדו מהבית, גם במקומות שמאפשרים חזרה למשרד, אנשים רבים נמנעים מלהגיע ומעדיפים להמשיך לעבוד מהבית; עובדים שכן מגיעים מתארים במקרים רבים אוירה שוממת, וקצת מדכאת, ואת הקושי הגדול של חלקם לצאת מהבית ולחזור למשרד; אלו שעובדים מהבית מדווחים על ניתוק מחברי צוות אחרים ומהמנהל, למרות מפגשי ה”זום” המרובים; פחות ופחות משתתפים בפגישות זום פותחים את המצלמה, ומנהלת הדרכה ספרה לי כי בהרצאת העשרה בזום שהביאה השתתפו כמעט כל עובדי החברה (לכאורה סימן טוב) אולם איש לא פתח את המצלמה, והמרצה דיברה בפני מסך שחור; מנהלים מדווחים על ירידה במוטיבציה, ועל פגיעה בשיתוף הפעולה בתוך היחידה ובין יחידות; הם מתמודדים עם ירידה בתחושת המחוברות והמעורבות של עובדים, וחשש לעזיבת עובדים; בחלק מהמקרים עובדים כבר עוזבים. לכאורה, כולם עובדים, מבצעים את המשימות, אפילו נראה שלרבים נוח להמשיך לעבוד מהבית, אלא שבפועל המוטיבציה, המעורבות, תחושת האכפתיות והשייכות, בכל אלה ניכרות אינדיקציות לירידה.

יש הרבה מה לעשות עם זה. לייעוץ ולליווי – אתם מוזמנים ליצור קשר באתר, במייל או בטלפון.

ניהול הנורמליות החדשה – סדנאות למנהלים

תקופת הקורונה והחזרה ההדרגתית לשגרה מסוג חדש מציבות בפני מנהלים שאלות ניהוליות חדשות: איך מניעים מחדש נוכח המציאות שהשתנתה? איך מנהלים את העובדים שחוזרים בהדרגה לאחר תקופה של עבודה בבית? איך מעצבים את הנורמליות החדשה יחד עם ריחוק חברתי? איך רותמים ומחברים עובדים ומנהלים שמעדיפים להמשיך לעבוד מהבית ואף נמנעים מלחזור למשרד? איך מאזנים מחדש בין בית לעבודה?

מטרות הסדנה

  1. הגדרה משותפת של תפיסת הניהול של הנורמליות החדשה;
  2. מתן כלים התומכים ביישום תפיסת הניהול;
  3. מתן אפשרות לשתף ולהתחבר.

בסדנה נעסוק בנושאים כגון: איך היה לעבוד מהבית ואיך זה לחזור למשרד? יצירת מחוברות (engagement) של עובדים מרוחקים פיזית; שמירה על תקשורת פתוחה; טיפוח אמון ויכולת לסמוך כשהעובדים לא ליד; הסתגלות לשינויים המהירים ולאי וודאות רבה; סנכרון בין מי שבבית למי שבמשרד; שגרות ניהול שיש לעדכן או לשמר, המיטב שהיה ורוצים להמשיך בו. זוהי הזדמנות ייחודית למקם את המנהלים כמי שניתן לסמוך עליהם ולהאמין בהם במצבי או-וודאות, שינוי ואף משבר.

פיתוח צוותים בעידן של ריחוק חברתי

דווקא עכשיו בעידן הריחוק החברתי של תקופת קורונה, מתחדד הצורך במפגש משותף שיאפשר להשמיע ולחלוק מה מרגישים וגם לחשוב יחד איך לצאת מזה מחוזקים.

פיתחתי סדנה מיוחדת לצוותים ולהנהלות שעובדת בהצלחה גדולה בארגונים ששומרים על ריחוק חברתי במקום העבודה ושחלק או כל עובדיהם עובדים מהבית. הסדנה מאפשרת למשתתפים לחלוק את תחושותיהם לנוכח השינויים ואי הוודאות הגדולים, לזהות דרכי פעולה להגברת האפקטיביות האישית והצוותית, ליצור קרבה אישית בעת ריחוק, ולחזק את עבודת הצוות ואת המעורבות של חברי הצוות.

התגובות היו נרגשות, ותחושת העובדים והמנהלים שהם לא לבד, שאפשר לסמוך על ההנלה ולהרגיש ביטחון ואמון בארגון  ושהם חלק ממשהו משמעותי היתה מרגשת מאוד!

ניתן לקיים את הסדנאות באמצעות זום, WebEx או אמצעי דומה או במפגש פרונטלי.

מזמין אתכם ליצור קשר ולתת את זה גם למנהלים ולעובדים שלכם.

 

ויש גם בלוג: פוסט קורונה